Srdce
s láskou darované

„Malý projekt pro velká srdce“ …

… i tak se dá nazvat projekt, který v únoru tohoto roku proběhl v naší mateřské škole ve spolupráci se školou ELPIS Brno.

Vyrobit srdíčko s přáním nejen pro děti, které svět kolem nás vnímají a vidí malinko jinak než my, nás velmi těšilo.

Jsme šťastní, že jsme se do tohoto celostátního projektu zapojili společně a vzniklo dílo s názvem „STROM PŘÁNÍ“.

Chtěli jsme účastí v tomto projektu vyjádřit svou podporu, pochopení a sounáležitost s těmi, kteří to v dnešní nelehké době mají ještě těžší. Snažili jsme se o to, abychom našli pomyslný „most“, cestu k uvědomění si, co je v životě opravdu důležité a krásné.

Slovo „láska“ nás dnes obklopuje na každém kroku. Avšak stává se, že není vždy naplněno a zůstává občas „prázdné“. Moc si přejeme, abychom ho právě my zaplnili a dali tak najevo, že lidské hodnoty nám nejsou cizí, že je naopak ctíme a uvědomujeme si jejich podstatu a význam. „Stromem přání“ vyjadřujeme i svůj postoj a snahu nebýt lhostejní, to, že máme zájem, že si všímáme, že se vnějším uspěchaným světem nenecháme zcela pohltit a že návrat k lidským hodnotám má pro nás stále smysl.

Velké poděkování patří všem dětem, jejich rodičům a ostatním dospělým, kteří se projektu zúčastnili s námi a podíleli se na celé realizaci.

To, jak jsme to všichni spolu prožili, je pro nás všechny tou nejlepší a nejcennější odměnou.

Přejeme všem hezké a klidné dny.

5. 3. 2024 | Mgr. Romana Reichelová