Omlouvání a přihlašování dětí

Níže uvedený formulář slouží pouze k omlouvání a přihlašování dětí ze (ke) vzdělávání. K odhlašování nebo přihlašování stravy použijte formulář na stránce Školní kuchyně.

Pokyny pro použití formuláře

Příklad požadavku pro odhlášení:

Jana Krásná.

Nachlazení. Odhlašujeme od 13. do 17. 2., předpokládaný nástup do MŠ 20. 2.

Příklad požadavku pro přihlášení:

Jana Krásná.

Přihlašujeme po ukončení nemoci. Nástup do MŠ 20. 2.

Upozornění: K odhlašování nebo přihlašování stravy použijte formulář na stránce Školní kuchyně

Všeobecná pravidla

Podle Školského zákona (č. 561/2004 Sb., v platném znění) platí pro pětileté a starší děti povinné předškolní vzdělávání 1. 9. 2017 a k němu příslušné nové povinnosti zákonných zástupců dětí (dále jen "rodičů"):

Vzdělávání dítěte má formu povinné školní docházky.

Dítě musí být v MŠ přítomno nejpozději v 8:15 a nepřetržitě další 4 hodiny. Rodič je povinen zajistit, aby dítě k předškolnímu vzdělávání přišlo včas.

Nepřítomnost dítěte je rodič povinen písemně omluvit. Tato povinnost neplatí v době prázdnin.

V případě neomluvené absence, časté nepřítomnosti na vzdělávání nebo při pozdních omluvách má škola oznamovací povinnost pro orgány sociální péče.

Povinnost omlouvání platí i pro rodiče dětí mladších 5 let, a to při nepřítomnosti trvající nad 1 měsíc.

Prosím nezapomeňte nepřítomnost dítěte odhlásit i ze stravování – prostřednictvím formuláře ne webu školy nebo na adresu: kuchyne@msfamily.cz.

Podmínky pro uvolňování dítěte ze vzdělávání

1.   Předškolní děti

Běžnou absenci v trvání do 14 dnů omlouvá třídní učitelka:

Absenci nad 14 dnů omlouvá ředitelka školy. Informaci s uvedením délky nepřítomnosti, předpokládané datum nástupu sdělujte prosím na adresu reditelka@msfamily.cz.

2.    Mladší děti

Absenci nad 1 měsíc omlouvá ředitelka školy. Informaci s uvedením délky nepřítomnosti, předpokládané datum nástupu sdělujte prosím na adresu reditelka@msfamily.cz.