Návštěva u hasičů

Dne 20. 11. 2023 jsme s předškolními dětmi navštívily hasičskou stanici v Brně Líšni. Hasiči nás velmi hezky přivítali a předali nám velmi cenné informace a zkušenosti.

Vše jsme si mohli prohlédnout, poznat, jak funguje celý záchranný systém. Hasiči nám předali cenné znalosti a naučili nás „nebát se“ při setkání s nimi při nenadálé události v běžném životě a také, jak se v takových situacích máme správně chovat.

Prohlédli jsme si hasičské zásahové vozy a jejich vybavení, některé jsme mohli i vyzkoušet, viděli jsme různá speciální zásahová zařízení, a dokonce i hasiče vracející se přímo ze zásahu u dopravní nehody tramvaje, na kterou jsme marně ráno čekali.

Vše bylo názorné a opravdové, a tak i zážitek z této návštěvy byl ohromný a velmi přínosný.

Do školky jsme se vrátili nadšení a k tomu ještě s malými pozornostmi, které využijeme k dalšímu vzdělávání. Hasičům moc děkujeme, protože to pro nás byl skutečně nevšední zážitek.

30. 11. 2023 | Mgr. Andrea Štěpánová