Bylinky pro zdraví v MŠ FAMILY

Léčivé bylinky najdou jistě místo v každé zahradě. Abychom mohli i my s dětmi být zahradníky, pomohli nám rodiče v loňském roce s vytvořením vyvýšených záhonů. S dětmi jsme pak v zahradnictví prohlíželi a nakoupili vhodné rostlinky – mátu, meduňku, šalvěj, dobromysl, oregano, libeček, pažitku, tymián i květiny pro ozdobu.

Příroda letos vyživuje vláhou svou zem, a my máme radost z bohatého růstu. Všemi smysly, prožitkově učíme děti vnímat jejich rozmanitost vůně, chutě, vzhled, tvar, barvy nejen na záhonku, ale nově jsme obohatili i bylinkovým bio pitím ve třídě s obrázkem dané bylinky nebo ochutnáváme v polévce či přílohách oběda. V dětech kultivujeme vztah k přírodě, vnímají i její cykličnost, přirozený růst i zánik.

Vzájemnou spoluprací rodiny a školy vznikla přírodní zahrádka. Od srdce děkuji Vám všem, co jste se podíleli myšlenkou i tvorbou, nyní i péčí o záhonky pro naše zdraví.

Eva Šperková, ředitelka školy