Rozloučení s předškoláky

„…příští zastávka ŠKOLA…hodně štěstí…“

Ve středu 15. 6. 2022 proběhlo na naší školní zahradě společné přátelské rozloučení s našimi předškoláčky, kteří budou v září přecházet do základní školy.

Odpoledne bylo plné dojmů a slavnostních chvil, kdy jsme si uvědomili, že nás všechny čeká další životní etapa. Každý z předškoláků prokázal při slavnostním představování svou samostatnost, odpovědnost a připravenost na roli školáka. Děti přednesly básničku o tom, co právě končí a co nového začíná. V těchto dojemných chvílích jsme se vydali na cestu poznání některých řemesel, která jsme na několika stanovištích připravili ve spolupráci s rodiči. Vyzkoušeli jsme si, co která profese obnáší. A kdo ví? Co když právě tento prožitek dětem ukáže cestu k jejich budoucímu povolání… Děkujeme tímto také všem rodičům, kteří se s námi podělili o ukázky svého řemesla, které jsme si mohli sami vyzkoušet.

Na závěr děti předaly otiskem ruky a svým podpisem „poselství“ mladším kamarádům, kteří si na školáky jistě vzpomenou, až půjdou na podzim do školy. V září je budou také doprovázet obrázky kreslených portrétu na oknech naší školky, aby věděli, že všichni na ně myslíme.

Odměnou pro všechny zúčastněné byly rozzářené oči a úsměvy dětí i rodičů. A my, paní učitelky, jsme stěží při těchto chvílích zadržovaly slzy štěstí a hrdosti, co jsme všichni společně dokázali.

…naše loď pomalu vyplouvá a další zastávka bude základní škola…

…držíme pěsti, tak hodně štěstí!

16. 6. 2022 | Kolektiv MŠ Family