Poznáváme svět v Kuřátkách

Během května a června k nám do třídy havaroval svou neopatrností mimozemšťan Argenix. Společně jsme prozkoumávali celý vesmír a dozvěděli se o planetách sluneční soustavy, Měsíci, Slunci. Shlédli jsme vzdělávací pořad Paxi, který nám objasnil střídání dne a noci či ročního období. Podrobněji jsme se seznámili s planetou Zemí, kde jsme se zajímali o světadíly, jako například Evropa, Severní Amerika, Asie. Na týden jsme se stali indiány, vyrobili si čelenky, náramky, týpí, totem. Téma jsme uzavřeli výrobou dýmky přátelství a uspořádáním olympijských her na školní zahradě. Zde jsme se rozloučili se školním rokem i s našimi předškoláky.

Druhý červnový den jsme oslavili Den dětí výletem do Mariánského údolí, kde jsme plnili různé úkoly a hledali poklad. Zapojili jsme se do výtvarné soutěže "Pejsek záchranář", kde jsme vyrobili pejska "Defíka" technikou kašírování pro radost nemocným dětem.

Poslední červnový den v Kuřátkách patřil jen našim předškolákům. Vyrobili jsme jim dáreček a ukončili školní rok písní "Prázdniny."

Přejeme krásné a prosluněné prázdninové dny strávené společně s dětmi.

Jarka a Alena