Olympijský den
a rozloučení s předškoláky

Ve středu 16. 6. 2021 se v dopoledních hodinách všechny děti naší MŠ zúčastnily společného sportování na naší školní zahradě, kde se konaly „Olympijské hry MŠ FAMILY“.

Pět okruhů – pět disciplín – úspěšně zvládli úplně všichni. Sportování i společné chvíle byly plné radosti, energie a vzájemného sdílení. Atmosféra byla úžasná, naučili jsme se, co znamená sportovat fair play a vzájemně si fandili. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o nadcházející letní olympiádě, která bude v letošním roce v Japonsku. Sami jsme si zhotovili vlastní olympijskou vlajku a u zvuků olympijské hymny také zavlála na naší zahradě. Naše výkony byly oceněny barevnou medailí, která nám tento den bude i v budoucnu připomínat.

Po sportovních aktivitách nastala ještě jedna důležitá slavnostní chvíle. Všichni dohromady jsme se rozloučili s našimi předškoláky, kteří po prázdninách odcházejí do ZŠ. Naši budoucí školáci postupně nastupovali a se vší vážností a hrdostí si uvědomili, že v jejich životech nastává významná změna. Někteří jsme se neubránili slzám a dojetí. Dokonce vzniklo jakési pomyslné poselství, které jsme přenesli na okna budovy, aby všem bylo zřejmé, že vzájemně zůstáváme spolu v našich srdcích.

Dita Findejsová