Exkurze Kuřátek v České poště

V měsíci lednu se děti ze třídy Kuřátek seznamují s různými druhy povolání. Proto se společně 8. 1. 2020 vydaly na exkurzi do místní pobočky České pošty.

Již před poštou je zaujala poštovní schránka na dopisy. Uvnitř dětské oči upoutaly veškeré nástěnné tabule a celkové prostředí pošty. Paní pošťačka s panem pošťákem nás vstřícně přivítali a s radostí objasnili dětem význam a důležitost své práce a taky děti seznámili a ukázali jim veškeré pomůcky, které při práci používají. Děti byly z jejich činnosti nadšené a snad ještě víc z drobných dárků, které dostaly.

Cestou si také všímaly ostatních sektorů, ve kterých lidé pracují, popisovali jejich činnost a prohlubovaly tak své poznatky.

Na druhý den si tuto práci vyzkoušely ve školce, kdy si vytvořily svou vlastní poštu, kde posílaly dopisy, složenky a další. Děti se však s českou poštou nevidí naposled, vyvrcholením bude zaslání skutečného dopisu.

Jarmila Odehnalová