22. Letní slavnosti MŠ FAMILY

S končícím školním rokem jsme se i letos plni elánu a nápadů připravovali na červnové slavnostní setkání všech dětí a zaměstnanců naší MŠ s rodiči a příbuznými v Dělnickém domě. Ve středu 19. 6. 2019 v 15:30 jsme se společně sešli na Letních slavnostech MŠ FAMILY, abychom si užili nezapomenutelnou atmosféru při vystoupení všech dětí MŠ.

Po úvodním slovu paní ředitelky už na své vystoupení netrpělivě čekaly děti z jednotlivých tříd.

Nejprve jsme se přesunuli do 60-tých let. S dětmi ze třídy Koťátek jsme si mohli i společně zazpívat při vystoupení "Rebelové", které bylo plné písní, tanců i dobových převleků.

Třída motýlků nás přesvědčila při pásmu lidových písní, že "Tancují rádi" a v tanečních párech jim to nejen sluší, ale také je tanec opravdu baví.

Po lidových písních nás na podiu zavedla připravená scéna k moři, na kterém se společně plavili námořníci, piráti i různá podmořská zvířátka. Nechali jsme se unášet na vlnách vystoupení třídy Kuřátek v jejich "Pohádce o moři".

Od moře jsme se přesunuli zpět na pevninu, kde nás děti ze třídy Berušek při svém tanečním a dramatickém vystoupení "Láska kolem nás" přesvědčily, že přátelství a láska je skutečně všude kolem nás a měli bychom ji šířit dál.

Po vystoupení všech tříd nastal pro nejstarší děti dlouho očekávaný okamžik. Slavnostní pasování předškoláků, kteří se letos rozloučí s naší mateřskou školou a co nevidět se stanou opravdovými školáky. Cestu do školy jim bude otevírat kouzelný klíček, který dětem předaly za zvuku slavnostních fanfár "jejich" paní učitelky.

S Letními slavnostmi jsme se rozloučili již tradičně společnou písní "Máme vás rádi mámy, tátové", kterou si možná zazpívali s námi i všichni v hledišti.

Již 22. ročník Letních slavností MŠ FAMILY plný radosti, emocí a pocitů vzájemné sounáležitosti je za námi, školní rok 2018/2019 pomalu končí, ale vzpomínky zůstanou …

Miluše Jakubková